KARDIO ZÓNA

 

V naší kardio zóně si můžete zacvičit na značkových strojích TechnoGym. Všechny tyto stroje jsou vybaveny funkcí měření tepové frekvence. K tomu je potřeba mít hrudní pás, který Vám rádi zapůjčíme.

V následujícím textu najdete výčet strojů, na kterých si u nás můžete zacvičit a to včetně popisků k nim, např. zapojení svalů, vhodná intenzita tréninku a další.

 

Bruslařský trenažér

Populární bruslařský trenažér Technogym s unikátním pohybem a specifickým účinkem simulující bruslařský pohyb. 

Ve fitcentrech, kde je tento přístroj nasazen, se těší velké oblibě zejména u ženské klientely.

 

Je velmi intenzivní na procvičení partií boků - jako na roznožovacím stroji - abduktor.

Přístroj využívá stabilního elektromagnetického brzdného účinku s programovatelnou zátěží.

 

Všechny naše stroje jsou vybaveny měřičem tepové frekvence, což je velmi důležité jak při spalování tuků (více v sekci Chci zhubnout), tak pro fyzickou kondici (více viz Chci vytvarovat).

 

 

VacuShape 

VacuShape je revoluční aerobní přístroj, díky němuž dochází k dokonalému prokrvení tukové tkáně a tím efektnějšímu spalování tuků v těch nejvíce problematických partiích (hýzdě, boky, stehna a břicho).

 

Jedinou formou pohybu je chůze na běžeckém pásu. Nárazová terapie minimálně 20 aplikací 3 x týdně po dobu 6 týdnů pro maximální „nastartování" látkové přeměny. Výsledky jsou viditelné již po 10 aplikacích (dochází k vyhlazení kůže, pokud hned nedojde k váhovým či centimetrovým úbytkům).

 

Během aplikace je nutné striktně dodržovovat optimální tepovou frekvenci (OTF), neboť při této tepové frekvenci jsou energetické potřeby organismu kryty z 80 % tuky a jen z 20 % cukry, což je důležité pro maximální výsledky. Vzorec pro výpočet OTF=0,65 x (220 - věk klientky).

Více informací na www.vacushape.cz

 

 

Běžecký pás

Běžecký pás Technogym je vybaven odpružením, což je velmi důležité při optimálním zatěžování kloubů (zejména pokud trpíte nadváhou).

 

Stimulovat na něm lze jak běh do kopce, tak chůzi po rovině, tzn. je možné měnit jeho sklon.

 

Jak bylo řečeno výše, všechny naše stroje jsou vybaveny měřičem tepové frekvence, což je velmi důležité jak při spalování tuků (více v sekci Chci zhubnout), tak pro fyzickou kondici (více viz Chci vytvarovat).

Běžecký pás je vhodný především pro ty, kteří chtějí redukovat svoji váhu. Je to jeden z nejefektivnějších strojů na hubnutí, samozřejmě při dodržování určitých pravidel - např. správná tepová frekvence nebo správný sklon.

 

Ochotně Vám se vším poradíme, přijďte si běh na pásu vyzkoušet na vlastní kůži.

 

 

 

Krosový trenažér (známý jako orbitrek, ovšem účinnější)

Krossový trenažér je nejlépe používat ráno na lačno (není to podmínka!), kdy jsou zásoby krevního cukru (glykogenu) na nejnižší úrovni. Tělo pak sahá mnohem dříve do svých rezervních zdrojů, tedy do tukových rezerv.

 

Není dobré zvolit na počátku příliš vysokou intenzitu, protože nejdřív bychom měli získat kondici. Nemělo by to vypadat tak, že na druhý den nebudete moci chodit, aby Vás to hned na začátku neodradilo.

 

Trénink na krossovém trenažéru by měl být pravidelný a intenzivní.

 

Obecně lze říci, že pro snížení tukových buněk je potřeba cvičit nejméně 40 minut při správné tréninkové zóně, nejméně třikrát týdně (více v sekci Chci zhubnout).

 

 

Stepper

 

Stepper je jedním z dalších kardio strojů. Posilování na něm je zaměřeno především na spodní část těla.

 

Abychom zefektivnili hubnutí a spalování tuků, je lepší používat menší odpor šlapání při vyšší frekvenci kroků. Pokud chceme vytvarovat postavu, pak do tréninku zařadíme i silové šlapání s menší rychlostí.

 

Na steppru se střídavě přenáší váha z jedné šlapky na druhou. Občas je vhodné měnit postoj při šlapání a z rovného se předklonit a opřít o řidítka, čímž se hýžďový sval protáhne a změní se jeho zatížení.

 

V žádném případě se nesmí jakkoli vytáčet kolena ať už dovnitř nebo vně.

 

 

 

 

Rotoped

 

Rotoped v podstatě takové stacionární kolo.

 

Šlapání na rotopedu patří z hlediska nároků kladených na techniku cvičení k nejméně náročným, stačí správně nastavit sedlo a řidítka.

 

Vždy po došlapání je vhodné zařadit na zkvalitnění regenerace a uvolnění soubor protahovacích cviků celého těla - to samozřejmě platí nejenom u rotopedu, ale po každém delším cvičení.

 

Ceník

 

Jednorázový vstup: 55,- Kč

Permanentka (10 vstupů): 500,- Kč

Permanentka (měsíční): 600,- Kč

VacuShape: 150,- Kč

 

Otevírací doba

 

PO, ST, PÁ: 9-12, 16-20

ÚT, ČT: 16-20

možná telefonická domluva

sms na tel: +420 605 894 354

 

Kde nás najdete?

 

Ladies fitness

ul. Rozmarýnova 1762

698 01 Veselí nad Moravou

 

© 2017 ladies-fitness.cz. Dámské fitness ve Veselí nad Moravou.