CHCI VYTVAROVAT

 

Ačkoliv jste spokojeny se svojí váhou, stále Vás trápí pocit, že k dokonalým křivkám máte daleko? Většina žen k nám přichází s představou, že během několika měsíců budou mít postavu blížící se tělům modelek.

 

Je obecně známo, že muži netouží po vychrlých modelkách, ale líbí se jim spíše hezky vypracovaná postava, klidně i pevnější.

Co je potřeba udělat pro to, abychom měly hezký zadek a vypracované nohy?

 

Nejprve si vysvětlíme, jak fungují fyziologické funkce našeho těla. V dnešní "pasivní" době, kdy máme dostatek jídla a naopak minimum pohybu, dochází k tomu, že naše tělo si většinu nadbytečného jídla ukládá do zásoby - na horší časy. Výsledkem jsou zvětšující se stehna, hýždě, rostoucí bříško, celulitida a rosolovitý vzhled obecně.

 

Abychom docílily požadovaného vzhledu, je nutné k tomu tělo donutit - a to dvěma způsoby: sestavením vyváženého a racionálního jídelničku a pravidelným intenzivním cvičením.

 

 

ZÁSADA č. 1: Pravidelný a poctivý pohyb

Abyste docílily správného vytvarování postavy, je třeba začít s pravidelným tréninkem alespoň 3× týdně. Mezi tréninkovým dnem musí být vždy den na regeneraci svalstva - tzv. odpočinkový den.

 

 

  Vzorový tréninkový program by tak mohl vypadat následovně:

  Pondělí: hrudník, bicepsy
  Úterý: odpočinkový den
  Středa: přední stehna, zadní stehna, břicho
  Čtvrtek: odpočinkový den
  Pátek: záda, ramena, tricepsy
  Sobota: odpočinkový den
  Neděle:odpočinkový den

 

 

 Pořadí jednotlivých partií rozhodně neměňte, má svůj význam! Jde o to, aby měla po tréninku každá partie dostatek času na regeneraci a nebyla sekundárně zatěžována jiným cvikem. Rovněž dodržujte pravidlo,že trénink začínáte velkou partií (např. záda, prsa, stehna ) a teprve pak následují partie menší (např. tricepsy - zadní část paže, bicepsy - přední část paže, ramena, předloktí, břicho, lýtka). Na kterých strojích konkrétně můžete svoje svaly posilovat, si můžete prohlédnout v sekci posilovací zóna.

 

Pokud chcete kromě posilování do tréninku zapojit také kardio cvičení, je lepší provádět nejdříve posilování a poté až kardio (což potvrzuje i studie z japonského Tokia, kdy 10 žen provádějících kardio na stacionárním kole po tréninku v posilovně, spálilo výrazně více tuku, než kdyby prováděly kardio před posilováním). Přehled kardio strojů najdete v sekci kardio zóna.

 

Při každém cvičení byste rozhodně neměly zapomenout na tekutiny. Nejlépe ve formě iontového nápoje, kterým ztracené množství tekutin doplníme. Kromě toho také dodáme tělu potřebné množství energie a při tréninku nám pomůže udržet konstantní hladinu výkonu. Iontový nápoj Vám rádi připravíme podle chuti.

 

 

ZÁSADA č. 2: Kvalitní jídelníček

Jídelníček je klíčem úspěchu. Při tvarování postavy s cílem zbavit se nežádoucích tuků, je třeba dodržovat určité zásady - jíst každé 3 hodiny (často, ale nepřejídat se), jíst výživově hodnotná jídla (tzn. minimum sacharidů, tuků) jako jsou kuřecí maso, ryby, tvaroh, mléko, ovoce, zeleninu, rýži nebo těstoviny.

 

Naopak byste se měly vyvarovat tučným jídlům, sladkostem nebo přeslazeným nápojům. Zkuste popřemýšlet o koupi proteinového doplňku stravy, který proces tvarování výrazně urychlí, např. proteinový nápoj nebo tyčinky, které můžete zakoupit přímo u nás v Ladies Fitness. Protein je velmi dobrým pomocníkem při redukci podkožního tuku a také podporuje růst kvalitní svalové hmoty. Mimo jiné také odstraňuje bolest svalů po sportu a celkově posiluje imunitu. 

 

 

Bílé nebo celozrnné pečivo?

Je obecně známo, že celozrnné pečivo je zdravější než pečivo z bílé mouky. Rychlost vstřebávání bílého pečiva je vysoká, a proto tělu poskytuje rychlý, ale krátkodobý zdroj energie, který způsobuje prudší výkyvy hladiny inzulínu. Tento proces vede k nárůstu tukových zásob a k přejídaní. To ovšem neznamená, že je se musíme bílého pečiva vzdát.

 

Ihned po tréninku se rychle zažívané sacharidy (obsažené v bílém chlebu) sportovcům docela hodí. Zvýší hladinu krevního cukru - glukózy i inzulínu právě v okamžiku, kdy je tak vysoké potřebujeme.

Celozrnná mouka je zažívána pomalu. Sacharidy obsažené v takové mouce jsou po většinu dne pro nás výhodnější. Čím je totiž zažívání delší, tím je proces uvolňování energie pomalejší a je také zajištěn dlouhodobý pocit nasycení.

Jezte tedy celozrnné výrobky = celozrnné pečivo, těstoviny, hnědou rýži před tréninkem i po většinu dne. Po tréninku však klidně můžete zhřešit výrobkem z bílé mouky.

 

 

Pokud jste se po přečtení tohoto článku rozhodly udělat pro svoji postavu maximum, budeme se těšit na Vaši návstěvu. Rádi Vás podpoříme!

Ceník

 

Jednorázový vstup: 55,- Kč

Permanentka (10 vstupů): 500,- Kč

Permanentka (měsíční): 600,- Kč

VacuShape: 150,- Kč

 

Otevírací doba

 

PO, ST, PÁ: 9-12, 16-20

ÚT, ČT: 16-20

možná telefonická domluva

sms na tel: +420 605 894 354

 

Kde nás najdete?

 

Ladies fitness

ul. Rozmarýnova 1762

698 01 Veselí nad Moravou

 

© 2017 ladies-fitness.cz. Dámské fitness ve Veselí nad Moravou.